826
81673

A late Gustavian console table.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Vasarahinta
33 000 SEK

Bronserat. Skiva av vit marmor. Fyrsidiga ben med dekor av pastellage. Svartmålad fotplatta. Längd 71,5, bredd 41, höjd 79 cm.

Dekorskador, ställvis krederingsbortfall.

Alkuperä - Provenienssi

Löberöd, Skåne.