991
74317

A French Empire mantel clock.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A French Empire mantel clock.

Förgylld brons. Krön med Amor i vagn driven av duvpar. Vitemaljerad urtavla märkt "à Paris". Längd 20, höjd 41 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Emaljskador.