66
138975

Primus Mortimer Pettersson

(Ruotsi, 1895-1975)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
569 - 759 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Primus Mortimer Pettersson
(Ruotsi, 1895-1975)

Valvet

Signerad PMP. Utförd 1951. Pannå 32,5 x 49 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i konstnären Einar Hagnestads samlingar