66
138975

Primus Mortimer Pettersson

(Ruotsi, 1895-1975)

Valvet

Signerad PMP. Utförd 1951. Pannå 32,5 x 49 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

6 000 - 8 000 SEK

567 - 756 EUR

577 - 769 USD

Vasarahinta:
12 000 SEK
Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i konstnären Einar Hagnestads samlingar

Kuvan käyttöoikeudet