894
137381

A Carl-Axel Acking teak and beech cabinet by Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, Sweden.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Teak och bok, 1 dörrpar, inredning av dels hyllplan, dels med utdragbara formpressade brickor. Även baksidan fanerad. Brännmärkt CAA. Höjd 107, djup 45, bredd 116 cm.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Acking, det egna hemmet

Muut tiedot

Sannolikt ett unikt exemplar, eller möjligen ett fåtal utförda.