895
137433

A Carl-Axel Acking desk by Bodafors.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Sargen med en asymmetiskt placerad låda med mässingsknopp, kälade ben. Brännmärkt CAA. Märkt Bodafors SMF. Djup 70, höjd 73, längd 150 cm.

Smärre skador och slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Acking, det egna hemmet.