474
317065

Jonas Carl Linnerhielm

(Ruotsi, 1758-1829)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Vasarahinta
11 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Jonas Carl Linnerhielm
(Ruotsi, 1758-1829)

Insjölandskap med boskap och byggnader

Signerad Carl Linnerhielm f och daterad 1785. Akvarell 30 x 25 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.