474
317065

Jonas Carl Linnerhielm

(Sweden, 1758-1829)
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Hammer price
11 500 SEK
Bidding requires special pre approval.
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art, Head specialist Old Masters
+46 (0)739 400 801
Jonas Carl Linnerhielm
(Sweden, 1758-1829)

Insjölandskap med boskap och byggnader

Signerad Carl Linnerhielm f och daterad 1785. Akvarell 30 x 25 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.