1127
659770

Jean Eric Rehn

(Ruotsi, 1717-1793)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
22 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Jean Eric Rehn
(Ruotsi, 1717-1793)

"Vaso dipinto dal Cavalier Sanfranco nella Villa Borghesiana"

Akvarell 36 x 25 cm. I ram imiterande porfyr, kopierad efter svensk förebild från 1700-talet.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Florence Stephens samling.

Näyttelyt

Bukowskis Porfyrutställning, 15 dec 1985 - 2 feb 1986, kat nr 281.