1021429

200. ÅKE E:SON LINDMAN, "Genius Loci #1", 1994.

Signerad Åke E:son Lindman och daterad 2005 a tergo. Solariserat gelatinsilverfotografi, bildyta 48,5 x 39 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Tres Hombres Art, Halmstad.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK/2 976 - 3 968 EUR
Vasarahinta
24 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Julia Tedroff och Niclas Östlind, "Åke E:son Lindman: Pure Architecture", 2010, avbildad på uppslag sid 20-21.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili