Design + Art Helsinki F182

377 Esinettä
LISA JOHANSSON-PAPE, LATTIAVALAISIN. Valmistanut Orno.
Vasarahinta
1 600 EUR
Lähtöhinta
1 800 - 2 000 EUR
TOINI MUONA, KERAMIIKKAMALJAKKO. Sign. TM.
Vasarahinta
1 300 EUR
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 EUR
HARRI KOSKINEN, VATI.  Sign. Iittala 2012, K. Koskinen.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
KAJ FRANCK, KOLME HILLOPURKKIA. Nuutajärvi, 1960.
Ei myyty
Lähtöhinta
1 000 - 1 200 EUR
TOINI MUONA, VATI. Sign. TM, Arabia. 1960-luku.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
500 - 700 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAIDELASIVATI, 3860. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 1956.
Vasarahinta
10 000 EUR
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 EUR
KARVALANKAMATTO, valmistaja Aaltosen Mattokutomo, Kiikka, 1930-luku.
Vasarahinta
800 EUR
Lähtöhinta
1 000 - 1 200 EUR
DORA JUNG, KUDOS. Pullo. Signeerattu. 1950-luvun loppu.
Vasarahinta
1 200 EUR
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 EUR
OIVA TOIKKA, LASIVEISTOS. Sign. Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
PAOLO VENINI, MALJAKKO. Signeerattu Venini Murano Italia.
Vasarahinta
800 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, KATTOVALAISIN. Idman, 1950-luku.
Vasarahinta
600 EUR
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, MALJA, 3362. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Vasarahinta
600 EUR
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
KATTOVALAISIN. Malli K3-151 Idman.
Vasarahinta
190 EUR
Lähtöhinta
300 - 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIIKKAVATI. Sign. TM 1957.
Vasarahinta
2 700 EUR
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, KAULAKORU, "Puolikuu", hopeaa. Westerback 1972.
Vasarahinta
770 EUR
Lähtöhinta
700 - 800 EUR
RISTO HALME, NOJATUOLI.
RISTO HALME, NOJATUOLI.
Vasarahinta
600 EUR
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, PÖYTÄVALAISIN. Senator. Orno.
Vasarahinta
1 010 EUR
Lähtöhinta
1 000 - 1 400 EUR
SAARA HOPEA, EMALOITU KORISTEVATI. Sign. Saara, 1960-luku.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIIKKAKULHO. Sign. KS Arabia.
Vasarahinta
800 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, KATTOVALAISIN. Malli A201, Valaistustyö. 1950/60-luku.
Vasarahinta
1 000 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 EUR
OIVA TOIKKA, LASIKUUTIO. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi 4/50.
Vasarahinta
900 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 400 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIIKKAVEISTOS. Kietaisu. Noin 1980.
Vasarahinta
670 EUR
Lähtöhinta
600 - 800 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, rannekoru "Unelmayö", 14K kultaa. Lapponia 1971.
Vasarahinta
1 550 EUR
Lähtöhinta
2 000 - 2 200 EUR
OIVA TOIKKA, TAIDELASIVEISTOS. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi 110/200.
Vasarahinta
950 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 400 EUR
GUNNEL NYMAN, MALJAKKO. Sign. G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -53.
Vasarahinta
670 EUR
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, POKAALI. Sign. Kaipiainen.
Vasarahinta
1 300 EUR
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 EUR
KAJ FRANCK, POKAALI. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi, Notsjö.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
VILJO HIRVONEN, LATTIAVALAISIN. Malli H 801. Merkitty Valaistustyö H 801.
Vasarahinta
2 500 EUR
Lähtöhinta
3 000 - 3 500 EUR
ALVAR AALTO, RADIOPÖYTÄ, Artek, 1940-tal.
Vasarahinta
320 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, KATTOVALAISIN. Malli K1-9/L, Idman, 1950-luku.
Vasarahinta
820 EUR
Lähtöhinta
1 000 - 1 200 EUR
OIVA TOIKKA, KERAMIIKKAVATI. Sign. Oiva Toikka 85014 Rörstrand.
Vasarahinta
1 500 EUR
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIIKKAKULHO. Sign. AH, Arabia.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
STEFAN LINDFORS, VALOTEOS. Field. 1990-luvun alku.
Vasarahinta
1 850 EUR
Lähtöhinta
2 500 - 3 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, kaulakoru "Saattueen varjot", 14K kultaa. Lapponia 1973.
Vasarahinta
1 200 EUR
Lähtöhinta
1 500 - 1 700 EUR
NANNY STILL, PULLOJA, 6 KPL. Sign. Nanny Still Riihimäen Lasi Oy.
Vasarahinta
1 250 EUR
Lähtöhinta
1 400 - 1 600 EUR
SAARA HOPEA, MEHUASTIASTO. Nuutajärvi, suunniteltu 1952.
Vasarahinta
261 EUR
Lähtöhinta
300 - 400 EUR
PAAVO TYNELL, KATTOKRUUNU. Taito Oy, 1930-luku.
Ei myyty
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
SAARA HOPEA, KRISTALLIMALJAKKO. Nuutajärvi, 1950-luku.
Vasarahinta
300 EUR
Lähtöhinta
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, MALJAKKO. Sign. Alvar Aalto, Iittala -56.
Vasarahinta
2 000 EUR
Lähtöhinta
2 500 - 3 000 EUR
LATTIAVALAISIN, ITSU. 1940-luku.
Vasarahinta
600 EUR
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, SEINÄVALAISINPARI. Orno.
Vasarahinta
1 600 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 EUR