Magnus von Wright, Hedelmä-asetelma.
Sign. M.v.W. pinx 1840. Merkattu "Peint par Mme Vincent Grave par Lambert ainé". Öljy kankaalle 25x21,5 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut.
Aune Lindström, "Taiteilijaveljekset von Wright", Otava, Helsinki, 1932, nro 7.