Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
9
142131

Dawid (Björn Dawidsson)

(Ruotsi, Syntymävuosi 1949)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Dawid (Björn Dawidsson)
(Ruotsi, Syntymävuosi 1949)

Utan titel

Signerad Dawid och daterad 1997 a tergo. Unikt exemplar. Pigmentprint 66,5 x 52,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Näyttelyt

Centre Culturel Suedois, Paris 2002

Muut tiedot

Ur serien "Stockholm New Folkdräkter".