Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
536
71003

BYRÅ MED UPPSATS.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
760 - 950 EUR
872 - 1 090 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BYRÅ MED UPPSATS.

Barock. Fanerad med ek och lönn. Beslag av mässing. Svängd sarg, raka sidor. Svängda ben. Tre lådor. Uppsats med sju lådor. Inläggningar av blommor och randdekor. Bredd 99, djup 58, höjd 91 cm. Nycklar medföljer.

Fanerlagningar, smärre fanerskador.