KRYDDKAR samt KOPP, porslin. Frankrike, Sevres, 1700-tal.
Målad polykrom och förgylld dekor mot turkos fond. Saltkarets längd 13, koppens höjd 6,2 cm.
Skador, lagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui