Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
825
97677

BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1790.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot. svisselerad dekor av rocailler och initialer. Höjd 20,5 cm.

Sliten förgyllning. Bucklor.