Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
864
83641

KLÄDSKÅP, G A Berg, Stockholm, 1930-tal.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
2 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Björk, tre dörrar, inredning i ek med klädstång bakom dörrpar, samt med utdragbara lådor. Höjd 157 cm, bredd 158 cm, djup 50 cm. 2 nycklar medföljer.

Obetydligt slitage.

Täydennyslista

Tilläggsinformation: Originalkvitto daterat den 9 augusti 1937 medföljer

Alkuperä - Provenienssi

Gösta Werner.

Muut tiedot

Originalkvitto daterat den 9 augusti 1937 medföljer