45
104035

BURK. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Kvadratisk med rund hals. Dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Höjd 37 cm.

Sprickor, lagningar.