297
134409

SPEGELLAMPETT, för två ljus. Gustaviansk, 1700/1800-tal.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Vasarahinta
15 500 SEK

Förgylld och bronserad. Krön med bandrosett. Kopplad ljusarm av mässing. Höjd 72, bredd 48 cm.

Dekorskada, senare ljusarm.