551
140791

Olof Arborelius

(Ruotsi, 1842-1915)
Lähtöhinta
18 000 SEK
1 590 EUR
1 660 USD
Vasarahinta
13 500 SEK
Olof Arborelius
(Ruotsi, 1842-1915)

"Kor vid skogstjärn"

Signerad Olof Arborelius. Duk 72,5 x 117 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Generalkonsul Axel Th. Sandberg, Stockholm.

Näyttelyt

Nationalmuseum, Stockholm, "Olof Arborelius - Minnesutställning", 1943, kat nr 84.