626
140771

BORDSPENDYL. Empire, 1800-talets början.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Vasarahinta
11 000 SEK

Fanerad med björkrot. Beslag av förgylld brons. Vitemaljerad urtavla. Höjd 53, längd 33 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Dekorkompletteringar, emaljskador.