SPEGELLAMPETT, gustaviansk, sent 1700-tal.

Förgylld och bronserad. Rektangulär form med pärlstavsdekor. Genombruten kröndekor, medaljong med porträttprofil. Bandrosett. H 79.

Senare glas. Del av dekordel på krön av och medföljer. Slitage, smärre skador och lagningar, delvis ombronserad. Ljusarm saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK