AXEL HOLMBERG, "Skandinaviens Hällristningar, Arkeologiska Afhanlingar" PG Berg Stockholm 1848.

Samtida halvfranskt band. S 158 +46 planscher, numrerade A-N samt 1-45.

Vähäistä kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Ex libris Roland De Thorey.

Lähtöhinta
1 500 SEK