Muut
1029976

A late gustavian lidded bowl, Stephan Westerstråhle, Stockholm 1806. Weight ca 440 grams.

Height 20 cm.

Slitage. Buckla på fot. Smärre lagning vid mynning på skål där sked ska rymmas.

Lähtöhinta
3 000 SEK