Victor Forssell

(Ruotsi, 1846-1931)
Victor Forssell
(Ruotsi, 1846-1931)

VICTOR FORSSELL, olja på pannå, sign.

"Motiv från Stockholms omgivningar". 15,5 x 29,5.

Slitage.

Näyttelyt

Konstakademiens minnesutställning 1932.

Holländsk konst aktiebolag Minnesutställning över Victor Forssell 1941.

Minnesutställning över Victor Forssell i Konstnärshuset Stockholm september 1950.

Lähtöhinta
3 500 SEK