VICTOR FORSSELL, olja på pannå, sign.
"Motiv från Stockholms omgivningar". 15,5 x 29,5.
Slitage.
Konstakademiens minnesutställning 1932.
Holländsk konst aktiebolag Minnesutställning över Victor Forssell 1941.
Minnesutställning över Victor Forssell i Konstnärshuset Stockholm september 1950.