GRAFIIKANLEHTIÄ SISÄLTÄVÄ KANSIO, Alfred William Finchin 1903 päivätyllä omistuskirjoituksella Magnus Enckellille.

Mm. Albert Gebhard (etsaus, signeerattu ja päivätty laattaan Pirtti 28.11.1902, Tyttö ja kitara, 27,5 x 18 cm), Ester Helenius (2 kpl litografioita "La Rotonde"-mapista, kuvakoot noin 25 x 24 cm ja 32 x 25 cm), Kalle Carlstedt (puupiirros, signeerattu ja päivätty 1916, asetelma, kuvakoko 23,5 x 25,5 cm) ja Eric O. W. Ehrström (puupiirros, signeerattu ja päivätty 1907, aihe Hvitträskistä, kuvakoko 11,5 x 9,5 cm).

Reunavaurioita. Taitoksia. Paikoittaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Magnus Enckellin perhe.

Lähtöhinta
600 EUR