Taide Grafiikka
1180734
Carl Andreas Dahlström
(1806-1869)
Carl andreas dahlstrÖm,
Carl andreas dahlstrÖm,
Carl andreas dahlstrÖm,
Carl andreas dahlstrÖm,
Carl andreas dahlstrÖm,

CARL ANDREAS DAHLSTRÖM,

21 lithographs from "Europeiska Nationerna, deras seder, bruk och klädedregter" 1848.

6 lithographs from "Om Skandinavien och dess nybyggare" 1849. With pictures of Scandinavian costume.

Sheet size 24,5x16 cm

Discolourations. Wear. Some sheets with stains.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
3 000 SEK