LJUSKRONA, rokokostil, tidigt 1900-tal. H 65.

Burformad stomme med sex ljusarmar, droppformade fasettslipade prismor varav några rökfärgade. Spjut. Avslutande klot.

Slitage, nagg. Lös prisma medföljer.

Lähtöhinta
3 000 SEK