Sk trågsoffa, brunbetsad med svängda sidostycken, skuren dekor av lagerstav, fleuroner. Stoppad sittdyna samt ryggdynor. Sex korta nedåt avsmalnande ben. L 209, djup 85.
Slitage, repor. Fläckade dynor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?