PARTI NYSILVER OCH NICKEL, 10 delar, bla GAB, Westerås Metallfabrik, sent 1800-tal och tidigt 1900-tal.

Nyrenässans. Ett par ljusstakar. Skål på fot. Bägare med lock. Tekanna med tillhörande gräddkanna och sockerskål. Kaffekanna med tillhörande gräddkanna och sockerskål. H 10-29.

Slitage och repor. Smärre bucklor. En ljusmanschett saknas.

Lähtöhinta
800 SEK