BORD, modell 80A, Alvar Aalto, Artek.

Skiva med svart linoleum. Ben av skiktlimmad björk. Formgivet 1935. l 120, b, 60, h 72.

Slitage. Laminatskivan med skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK