Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, Tyskland, troligen 1810-20-tal.

Porträtt föreställande Konung Maximillian I Joseph av Bayern (1756-1825). 43 x 37.

Krackelyrer, smärre repor, uppfodrad duk med ny spännram.

Muut tiedot

Dottern Amalia Augusta gifte sig med Napoleons adoptivson Eugène de Beauharnais. Deras dotter Josephine gifte sig i sin tur med kronprins Oscar av Sverige.

Lähtöhinta
5 000 SEK