Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ANDERS ZORN, etsning. Signerad med blyerts.

"Emma Rasmussen", 1904. Bildstorlek 20 x 14,9 cm, bladstorlek 32 x 24,7 cm (Van Gelder Zonen).

Ojämnt missfärgad. Reva (12 mm) och fuktfläck på bladets högra kant.

Kirjallisuus

Asplund 183. Delteil 182. Hjert & Hjert 122. Lidbeck 183.

Lähtöhinta
8 000 SEK