BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets början.

Stående fanér av mahogny. Raka sidor med snedställda hörn. Tre lådor, nedåt avsmalnande ben med kannelyrer och droppbeslag. Skiva av kolmårdsmarmor. L 105, b 52, h 80.

Slitage och smärre fanérskador. Lister saknas samt är skivan i tre delar. Låsskyltarna senare.

Lähtöhinta
10 000 SEK