GALLERKORGAR med FAT, ett par, porslin. Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor av blommor och girlander. Fatens diam 25 cm. Korgarnas längd 24 cm.

Ett fat med skada, korgarna med brättesspricka.

Lähtöhinta
3 000 SEK