Centralt placerad cabochonslipade lapis lazuli med genombruten dekor i 18 k guld. Ring, oval med genombruten dekor, str 16,75/53. Ring, str 18,5/58. Hänge, ovalt. Hänge, trepassform. Örhängen, ett par, droppformade. Örhängen, ett par, ovala. L 2,5-6.
Bruksslitage. Repor.