Överdel med cabochonslipad svart stjärnsafir fattad i oktagon formad guldarbete. Stavlänk med nederdel med cabochonslipad svart stjärnsafir fattad i oktagon formad guldarbete. L ca 4,5.
Repor. Slitage.