SPEGEL, tidig rokoko, Sverige, 1760-tal.

Förgylld och bronserad, skuren dekor i trä, originalglas. H ca115.

Slitage. Färgbortfall. Skador. Mindre lagning på avslut. Anlöpningar. Glas med smärre nagg och skador.

Lähtöhinta
10 000 SEK