DALAHÄSTAR, 1800-talets slut.

DALAHÄSTAR, 1800-talets slut.

Vitbotten med krusad dekor. 3 små uppborrade hål för ljus på varje häst. L 17-17,5, H 16,5

Slitage. Märken och repor. Torrsprickor. Senare uppborrade hål för ljus. Brännmärken. Färgslitage. Små spikhål.

Lähtöhinta
10 000 SEK