SKRIVSKÅP, 1700-tal.

SKRIVSKÅP, 1700-tal.

Ek. Fyra lådor i tre varv, skrivklaff med bakomliggande lådor, beslag i gulmetall, profilerat krön, överdel med ett par skåpsdörrar. L 121, b 54, h 222.

Renovera samt kompletterat, överdelen låst, senare beslag, knoppar saknas, några lådor bakom skrivklaffen går ej att öppna, sprickor, skador, delar saknas. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK