Tilaa uutiskirjeemme

31347
VILSTOL, "Vilstol nr 36", Bruno Mathsson, Firma Karl Mathsson 1936, Värnamo, etikettmärkt.
Vilstol, "vilstol nr 36", bruno mathsson, firma karl mathsson 1936, värnamo, etikettmärkt.

Skiktlimmad bok, flätad sadelgjord. Med läsbord i ek. Handskrivet brev från Bruno Mathsson dat 1936 ang. beställningen av stolen medföljer.

Omklädd. Sadelgjorden med skador/slitage. Stommen och läsbordet med slitage. Etiketten skadad.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
5 000 SEK