31615
EMOND, MARTIN, olja på pannå, sign. Prov; Olof Sager.
Emond, martin, olja på pannå, sign. prov; olof sager

Kuperat landskap. 50 x 61.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti:
Lisätietoja

De föremål med proveniens Olof Sager säljes till förmån för "Stiftelsen Olof Sagers stipendiefond för studier och forskning i Engelska". Olof Sager var lektor i engelska vid Lunds universitet
Vid sidan av sin lingvistiska gärning var hans stora passion modern konst och under senare år även opera.

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
3 000 SEK