Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Ivan Lönnberg

(Ruotsi, 1891-1918)
Ivan Lönnberg
(Ruotsi, 1891-1918)

IVAN LÖNNBERG, olja på duk. Signerad och daterad Paris 1914 a tergo.

"Självporträtt". 61 x 38.

Ytrispor och ytsmuts.

Alkuperä - Provenienssi

Skulptören Nils Santesson enligt text a tergo.
Kompositören och radiomannen Sven Paddock.

Lähtöhinta
8 000 SEK