Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

PARTI GRAFISKA BLAD samt TRYCK, ca 10 delar, 1800/1900-tal.

Kolorerat tryck av Albert Engström "Carl Cederström 50 år", numr 18/60. Boxare av okänd konstnär, bär signatur. Hjalmar Molin, "Calle de los Condes, Barcelona". Alf Bergström, motiv från Skansen, sign o dat 1916 i plåten. Landskap av okänd konstnär, sign GM o dat 1925 i plåten. Färgtryck av Bruno Liljefors föreställande lodjur, sign. "Från en skånsk by" 1932, okänd konstnär. Tryck föreställande "Biljettmånglare", "Paltar" samt "Korfvar". Parti tryck med motiv ur Fredmans epistlar av Bellman.

Veck, revor, missfärgningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK