MATSERVIS, 48 delar, porslin, "Kardinal", Rörstrand, producerad mellan 1956-1962.
Benvit med guldkant. 7 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 9 assietter, såsskål, 4 uppläggningsfat i olika storlekar, 3 uppläggningsskålar i olika storlekar.
Bruksslitage. Repor. Sliten förgyllning. Nagg. Sprickor.