LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Olof Pehr Hallberg, Norrköping 1837.

Dekor av lyra. Monogram GAP. Fyllda. Total vikt 331 gram. Höjd 15,5 cm.

Smärre repor.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt märkning: Proveniens Gustaf Adolf Pfeiff. Ägde Åsäs Säteri 1837-1879.

Lähtöhinta
4 000 SEK