Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

MARC CHAGALL, etsning, sign. o numr. 11/(100).

"Le coq et la perle", ur: "Les fables de la Fontaine".
Etsning, 1927-30 (utgiven av Teriade, Paris 1952), signerad med blyerts 11. 30,2 x 22,9 cm, bladstorlek 42 x 33,5 cm (Montval).

Något gulnat blad.

Kirjallisuus

Sorlier 103.

Lähtöhinta
8 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet