ZORN, ANDERS, etsning, sign o daterad i plåten.
"En gravör", självporträtt som gravör. Plåtstorl 8 x 11.
Litt: Hjert & Hjert nr 25. Anders Zorn Etchings, catalogue raisonné 2007, nr ZG 32.
Starkt gulnad och med fläckar samt trasiga kanter.