PARTI PORSLIN, 9 delar, bland annat Kina, Qianlong (1736-1795).

Dekor i imari-färger respektive underglasyrblått. 2 tallrikar, uppläggningsfat, 2 koppar på fat, kopp med hänkel, kopp, fat, vas Delft. Höjd 2-9,5cm.

Bruksslitage. Sprickor. Nagg. Tillverkningsdefekter. Lagningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?