Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
424606

BORDSPENDYL, brons, Le Roy et Fils, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Centrala ur flankerade av termometrar, krönt av putto med himmeslglob. Pendel finns. Höjd: 60 cm, Bredd: 42 cm Nyckel finns.

Slitage, repor, buckor, skador. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK